Музеї Івано-Франківщини

Національний заповідник «Давній Галич»

Адреса:

м. Галич

Вулиця:

Івана-Франка, 1

Телефон:

(03431) 2-16-63

Режим роботи:

Робочі дні: понеділок – неділя.
Години роботи: з 9:00 до 18:00 год.

Опис:

Національний заповідник «Давній Галич» створений з метою збереження пам`яток історії і культури Галича на заповідних територіях, які охоплюють майже 80 кв. км земель давнього Галича та його околиць.

Під охороною знаходиться низка пам`яток загальнодержавного та світового значення, фундаменти 14 літописних церков ХІІ-ХІІІ ст., понад 200 пам`яток археології, 18 природоохоронних об`єктів, органічно пов’язаних з пам’ятками історії та архітектури. На території заповідника розташовані: Музей історії давнього Галича, музей народної архітектури і побуту Прикарпаття, регіональний природничо-ландшафтний парк. Давній Галич – столиця Галицького, а пізніше Галицько-Волинського князівства – унікальна історико-археологічна пам`ятка всеукраїнського значення. У 1994 році на основі комплексу історичних та культурних пам`яток ХІ – ХVII століть було створено державний історико-культурний заповідник, який згідно з Указом Президента України одержав статус національного і офіційну сучасну назву.

Поряд з церквами Св. Пантелеймона (ХІІ) ст.), Різдва Христового (XVI ХІV- XVI ст.), Успіня Пресвятої богородиці (ХVI ст.), костелом та монастирським комплексом Кармелітів (XVIІ ст.), тут знаходиться згадана у Галицько-Волинському літописі «Галичина могила», легендарна Княжна криниця, фундаменти величного кафедрального Успенського собору (XІI ст.) з місцем поховання князя Ярослава Осьмомисла та каплицею Св. Василія ( ХVст.). У селі Крилос, яке знаходиться на території заповідника, збереглася система оборонних споруд з кількома рядами потужних валів.

На мальовничому пагорбі над Дністром височать мури Галицького замку IX-XIII-XVII ст. Крім цього, на території заповідника знаходиться понад 200 археологічних пам`яток, які документально засвідчують етапи зародження та подальшого розвитку історичного міста. В цілому, на відміну від інших українських міст, де культурний шар минулих століть у переважній більшості дуже пошкоджений, а то й цілком знищений підземними комунікаціями та сучасними спорудами, княжий Галич ще зберіг скарби давньої культури. Пам`ятки давнього Галича дбайливо зберігаються та реставруються.

Протягом 1995-2005 років відреставровані: історичний центр стародавнього міста з його пам’ятками, церкву Св. Пантелеймона, Успенську церква, каплицю Св. Василія, ряд пам`яток народної архітектури.