Музеї Івано-Франківщини

Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина»

Адреса:

м. Долина

Вулиця:

Чорновола, 2а

Телефон:

(03477) 2-79-00, 2-74-40

Електронна скринька:

muzey_dolyna@ukr.net

Сайт:

museum.dolyna.info

Режим роботи:

Без вихідних, з 9:00 до 17:00 год. (п`ятниця - до 16.00 год.)

Опис:

Музей – один із наймолодших в Карпатському регіоні – заснований 1998 року. Тут створено відділи природи, історії, етнографії та сакрального мистецтва. Це перший музей на Прикарпатті, присвячений Бойківщині – краю, що незважаючи на свою яскраву самобутність і давню історію, до цих пір, порівняно, мало досліджений і вивчений. Робота над створенням музею розпочалась з найголовнішого: пошуку, збору і опрацювання матеріалів для майбутніх експозицій. Крім того, проводилася культурно-просвітницька робота, постійно організовувалися мистецькі виставки.

Але відсутність відповідного приміщення не дозволяла створити постійно діючу експозицію. Нова сторінка діяльності музею розпочалась з вересня 2003 р., коли завдяки усесвітньо відомій благодійній фундації Тетяни та Омеляна Антоновичів (США) музей одержав новозбудоване приміщення.

Урочисте відкриття нового музею відбулося 05.09.2003 р. і було приурочене першому Всесвітньому бойківському фестивалю на Прикарпатті. Серед матеріалів експозиції – цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг і вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори образотворчого українського і народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва. Теми екскурсій по музею: «Оглядова»; «Сім`я Антоновичів»; «Історія міста Долини»; «Видатні люди Бойківщини»; «Кам`яне диво Бойківщини»; «Доктор Володимир Горбів»; «Митці Долинщини»; «З історії Просвіти Долинщини»; «Природні ресурси Прикарпаття»; «Флора і фауна Карпат», інші.Працівники музею, крім тематичних програм, пропонують екскурсійні маршрути до Гошівського монастиря – Мекки православних прочан; на Скелі Довбуша, які називають Карпатським Сфінксом.

Ми радо вітаємо відвідувачів і прагнемо, щоб музей став пріоритетним у формуванні духовності та культури молодого покоління, щоб зміцнив любов до рідної історії, свого краю, бо «кожний повинен пізнати свій народ і себе в ньому».