Музеї Івано-Франківщини

Народний музей освіти Прикарпаття

Адреса:

м. Івано-Франківськ

Вулиця:

Мазепи, 10

Телефон:

(0342) 50-56-62

Режим роботи:

Робочі дні: понеділок – п`ятниця,
Вихідні дні: субота, неділя.
Години роботи: з 8:30 до 16:30 год.

Опис:

Музей освіти Прикарпаття був створений у 1980 р. при Івано–Франківському державному педагогічному інституті ім. Василя Стефаника. Сотні експонатів, розміщених на експозиційній площі у 200 м. кв., показують шлях розвитку національної освіти в регіоні з часів Київської Русі до сьогодення.Окремий розділ присвячений історії становлення і розвитку Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника від заснування у 1940 р. до найбільшого вищого навчального закладу Івано-Франківщини. Значна частина експонатів є оригінальна, а деякі – унікальними.

Тут побувало близько 150 тис. відвідувачів, проведено майже понад 7 тис. екскурсій, організовано майже 100 тематичних виставок. Музей надає методичну допомогу у створенні громадських і шкільних музеїв, консультує викладачів університету, вчителів, студентів та учнів з питань розвитку освіти на Прикарпатті, проводить широку пошукову, науково-дослідницьку та популяризаторську діяльність. На його базі ведуть наукову роботу викладачі, студенти Прикарпаття, та інших областей України, проводяться наукові конференції і семінари, заняття студентів університету з історичного краєзнавства та музеєзнавства. У 1983 р.

Музею освіти Прикарпаття було присвоєне звання «народного». Експозиція музею складається з трьох розділів: «Освіта на Прикарпатті з часів Київської Русі до 1939 р.»; «Школа та освіта на Прикарпатті в період 1939-2007 рр.»; «Історія становлення Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника».