Музеї Івано-Франківщини

Музей родинних професій

Адреса:

м. Івано-Франківськ

Вулиця:

Київська, 6а

Телефон:

(03422) 3-11-94

Режим роботи:

без вихідних

Опис:

Автор ідеї, а рівно ж і власник численних експонатів Заслужений журналіст України Роман Фабрика. Відомий далеко за межами Прикарпаття ветеран-репортер тривалий час виношував ідею відкриття такого музейного осередку. Нещодавно ідея стала реальністю.

У спеціально побудованому приміщенні знайшли свій притулок сотні інструментів, пристроїв, механізмів апаратів, численні атрибути багатьох професій, предмети побуту. Не один рік усе це реставрував Роман Михайлович, щоб зберегти ці реліквії для наступних поколінь не тільки його родини, але й для широкого загалу відвідувачів оригінального музею. Від усього, що представлено в експозиції, віє добрим українським духом, батьківським та материнським теплом.

Дивишся на ці, здавалося б, буденні, давно знайомі речі та предмети, і наче бачиш засмаглі руки відомих і невідомих хліборобів, ткачів, столярів, шевців, столярів.Девіз музею від «Від плуга до комп’ютера». Музейна експозиція розповідає про 150 родинних професій за останні двісті років. Були в родині свої пасічники й архітектори, ковалі й лікарі, будівельники та геологи, шахтарі й музиканти, а ще агрономи, зоотехніки, вчителі, садоводи… І само-собою добрі ґазди, майстровиті люди, які уміли «з нічого зробити щось». У «Музеї родинних професій» представлено добротно відреставровані плуг і борону, старовинну прялку і керамічний посуд, художнє ткацтво ковальські інструменти.