Музеї Івано-Франківщини

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського

Адреса:

м. Коломия

Вулиця:

Театральна, 25

Телефон:

(03433) 2-39-12

Електронна скринька:

jatkachuk@ukr.net

Сайт:

hutsul.museum

Режим роботи:

Вихідний: понеділок.
Години роботи: з 10:00 до 18:00 год.

Опис:

Один із найстаріших і найвідоміших в Україні музей, колекція якого має понад 22 000 експонатів від періоду трипільської культури й по сьогодення. У 18-ти експозиційних залах представлені найрізноманітніші види народного мистецтва, якими здавна славиться цей край.

Особливо цікаві зразки різьби на дереві, якими прикрашали житлові і культові споруди, меблі, сільськогосподарські знаряддя, предмети побуту, музичні інструменти тощо. Широко демонструються художні вироби з металу та рогу, виготовлені в різні часи майстрами Гуцульщини технікою гравірування, інкрустації, гарячого та холодного кування, плетіння. У музеї представлені також художні вироби зі шкіри: кептарі, кожухи, чоловічі торбини, пояси-череси, святкові пояси та постоли. Народний одяг поєднує в собі мистецтво ткацтва, вишивки, обробки шкіри та плетіння. Художні керамічні вироби ілюструють розвиток гончарства на Покутті та Гуцульщині.

Чільне місце в експозиції посідають писанки. Надзвичайно своєрідними є гуцульські сирні іграшки-обереги. Прикрашають експозицію твори народного живопису – розпис на склі та дерев’яні ікони. Серед експонатів – високохудожні твори цілої династії Шкрібляків, В. Девдюка, Корпанюків, Корбових, О. Бахматюка, П. Кошака, Г. Василанчук, М. Медвідчука, І. Семенка, П. Харінчука, Г. Герасимович, Ільків, Г. Вінтоняк, І. Антонюка, В. Гуза, М. Тимкова, Волощуків, В. Кабина, П. Цвілик, П. Намайка, Кіхневичів і багатьох інших талановитих митців.