Унів, 1944. Бій куреня УПА "Сіроманці" проти військ НКВД під Уневом.
30 вересня 1944 р. бійці підрозділів УПА під с. Уневом (Львівська область) отримали перемогу над переважаючими Внутрішніми військами (ВВ) НКВС.
30 вересня 1944 р. бійці підрозділів УПА під с. Уневом (Львівська область) отримали перемогу над переважаючими Внутрішніми військами (ВВ) НКВС.
У Росії знайшли 57 унікальних артефактів, які в 1930-х зберігалися в Києво-Печерському музеї-заповіднику. У 1940-х скарби вилучили для зберігання в держохорону СРСР – нібито для надійності – після чого їх і слід прохолов. На цікаву знахідку звернув увагу археолог Тимур Бобровський.
Україна має безцінне надбання – зразки сакрального мистецтва, які стали світовою спадщиною. Під опіку ЮНЕСКО дерев’яні храми Карпатського регіону потрапили у 2013 році. Тоді Україна спільно із Польщею подали до міжнародної організації перелік 16 церков – 8 українських та 8 польських.
У Західній Україні серед лісів і гір в селищі Манява знаходиться історична пам’ятка і святиня Манявський скит або чоловічий Хресто-Воздвиженський монастир, твердиня православ’я. Також, неподалік від нього можна відвідати унікальний природний куточок величний Манявський водоспад.
В IX столітті князем Володимиром Святославичем, після приєднання до Руси буковинських земель, на цьому місці було побудовано Хотинський форт.
Ми із задоволенням смакуємо гамбургери, піцу і солодкі французькі макаруни. Та погодьтеся, що любов до борщу і вареників – просто у крові українця. Чому нам до вподоби саме це, а не інше? Та яка історія формування нашої традиційної кухні?
В умовах тотального скорочення вільного простору для забудови на допомогу приходить невелике, але функціональне житло. Воно і коштує менше, і місця займає відповідно теж. Але навіть і за таких умов завжди залишається місце для творчості.
На Закарпатті радар, що в часи холодної війни обороняв СРСР від ракет НАТО, нині зробили туристичним об’єктом.
Зазначимо, що це був лише один із багатьох кроків, спрямованих на знищення української мови, культури та нації. Перелік історичних фактів, що показують хронологію русифікації України від 1686 до 1990 року, був раніше опублікований на Народній правді.
Якби каміння могло говорити, воно б розказало багато цікавого про Бушу. Того, чого більш ні від кого не почути. Каміння бачило історію і знає древні таємниці.