Останнє слово Валерія Марченка на суді (13.03.1984)

Коли я вступив до універ­ситету, я дізнався, що 5 мільйонів українців добровільно відмов­ляються від рідної мови, від тієї краси та багатства, що отримує кожна людина від народження.

Київські Князі розмовляли українською! Москва намагається це приховати!

У Києві княжої доби розмовною була українська мова. Це доводять давні графіті у столичному Софійському соборі.

Мова немає значення? Ця дівчинка – донька драматурга Михайла Старицького. НКВД викинув її з товарняка за українство

Багато років із Кремля нам намагаються нав`язувати думку, що є більш важливі речі ніж питання мови, мовляв, а яка різниця якою мовою говорити?

“Вєлікая Расія” більшу частину своєї історії була київською провінцією (історичні факти)

Москва – заснована близько 1147 р. Юрієм Долгоруким, молодшим сином київського князя Володимира Мономаха. Владимир – заснований в 988 р. Володимиром Святославовичем, сином київського князя Святослава Ігоровича.

30 березня 1881 року народився Микола Капустянський, генерал-хорунжий Армії УНР

30 березня 1881 року народився Микола Капустянський (псевдо: Віктор Низовий-Чумак) — український військовий і політичний діяч, генерал-хорунжий Армії УНР (генерал-полковник в еміграції), автор спогадів про походи Армії УНР, один із керівників ОУН.

Гeнiaльнo пpo укpaїнcькy мoвy

Бyлo цe дaвнo, щe зa cтapої Aвcтpiї, в 1916 poці. В кyпe пoтягy Львiв – Вiдeнь їxaли чoтиpи пacaжиpи: aнглiєць, нiмeць, iтaлiєць тa yкpaїнeць…

28.01.1929 – у Відні розпочав роботу Конгрес українських націоналістів, який завершився створенням Організації українських націоналістів

Створення єдиної організації на Конгресі у Відні стало завершальним етапом формування українського націоналістичного руху. У 1924 р. серед українського студентства та вояцтва на інтернуванні в Чехословаччині була утворена Група української національної молоді (ГУНМ), 1925 р.

Велика партія археологічних артефактів з України затримана на кордоні Сербії (митники нарахували 2113 предметів)

У ніч на 29 грудня 2020 року на прикордонному переході Сербська Црня сербські митники у співпраці з поліцією виявили та запобігли спробі контрабанди багатої археологічної колекції з понад 2000 антикварних предметів різних періодів.

Мотоциклетні перегони на колісницях, куди вони поділися?

Перегони на колісницях були популярні не тільки в древньому Римі. У 1920-1930-х роках перегони на колісницях користувалися великою популярністю, от тільки замість коней в колісниці запрягали мотоцикли!

Радянська розвідка знищувала докази невинності Петлюри у єврейських погромах

Після похорону Симона Петлюри в травні 1926 року, в Парижі відбулась нарада діячів УНР. У ній взяли участь представники українських громад Франції, Польщі, Чехословаччини та Румунії. Ухвалили рішення про створення Міжорганізаційного комітету для вшанування пам`яті Симона Петлюри.

Нацистський розстріл 4 листопада 1943 р. учнів торгівельної школи.

4 листопада 1943 р. на Ринковій площі (тепер – площа Героїв) німецьким гестапо під керівництвом коменданта Вільгельма Ассмана було розстріляно 11 учнів Калуської торгівельної школи та батька одного з них за звинуваченням у приналежності до ОУН.

Операція «Вісла» 1947 року: остаточне вирішення українського питання в Польщі

Проведена польською комуністичною владою у 1947 році операція «Вісла» була продовженням широкомасштабної переселенської акції у 1944-1946 рр., що мала на меті зробити політичні кордони між УРСР та Польщею етнічними.

22 вічно актуальні цитати Тараса Шевченка

Не всі знають, що Тарас Шевченко був не тільки великим поетом і художником, а також революціонером-демократом.

Унів, 1944. Бій куреня УПА "Сіроманці" проти військ НКВД під Уневом.

30 вересня 1944 р. бійці підрозділів УПА під с. Уневом (Львівська область) отримали перемогу над переважаючими Внутрішніми військами (ВВ) НКВС.

У Росії музей показав скарби, що зникли з Лаври в Києві

У Росії знайшли 57 унікальних артефактів, які в 1930-х зберігалися в Києво-Печерському музеї-заповіднику. У 1940-х скарби вилучили для зберігання в держохорону СРСР – нібито для надійності – після чого їх і слід прохолов. На цікаву знахідку звернув увагу археолог Тимур Бобровський.

Дерев’яні церкви України – світова спадщина ЮНЕСКО

Україна має безцінне надбання – зразки сакрального мистецтва, які стали світовою спадщиною. Під опіку ЮНЕСКО дерев’яні храми Карпатського регіону потрапили у 2013 році. Тоді Україна спільно із Польщею подали до міжнародної організації перелік 16 церков – 8 українських та 8 польських.

Манява: монастир, блаженний камінь і водоспад, місце духовної сили та відродження

У Західній Україні серед лісів і гір в селищі Манява знаходиться історична пам’ятка і святиня Манявський скит або чоловічий Хресто-Воздвиженський монастир, твердиня православ’я. Також, неподалік від нього можна відвідати унікальний природний куточок величний Манявський водоспад.

Хотинська фортеця — неприступний замок з великою історією (XIII-XVIIІ ст.)

В IX столітті князем Володимиром Святославичем, після приєднання до Руси буковинських земель, на цьому місці було побудовано Хотинський форт.

10 головних особливостей стародавньої української кухні

Ми із задоволенням смакуємо гамбургери, піцу і солодкі французькі макаруни. Та погодьтеся, що любов до борщу і вареників – просто у крові українця. Чому нам до вподоби саме це, а не інше? Та яка історія формування нашої традиційної кухні?

10 найкреативніших маленьких будиночків, пожити в яких погодився б кожен (фото)

В умовах тотального скорочення вільного простору для забудови на допомогу приходить невелике, але функціональне житло. Воно і коштує менше, і місця займає відповідно теж. Але навіть і за таких умов завжди залишається місце для творчості.